Міськводоканал  комунальне підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади, що  надає послуги з водопостачання  та водовідведення  мешканцям  міста, установам, підприємствам та організаціям м. Дубровиця та знаходиться в управлінні Дубровицької міської ради.

             Комунальне підприємство «Міськводоканал», як правонаступник КП «Дубровицявода» створене відповідно до рішення Дубровицької міської ради № 492 від 23 травня 2008 року у відповідності до діючого законодавства України.

               Управління підприємством «Міськводоканал»  здійснює директор  Стовба Микола Степанович.

      Діяльність підприємства направлена на забезпечення населення, підприємств та організацій міста Дубровиця послугами з централізованого водопостачання і водовідведення та  обслуговує мережі водопостачання населених пунктів: с. Бережниця, с. Берестя, с. Орвяниця,  с. Соломіївка, с. Сварицевичі, с. Селець  Дубровицького  району.

            Загальна довжина водогонів, що обслуговуються, становить 72км, та каналізаційних мереж - 33,0 км. Водопровідні мережі міста, що перебувають на балансі у підприємства, простяглися більш як на 48 км.  Нині експлуатуються сталеві, чавунні, азбестоцементні, та поліетиленові труби широкого діапазону. За один рік по них проходить сила-силенна кубометрів життєдайної рідини.

           Міське комунальне підприємство підтримує безперебійну роботу системи водопостачання та водовідведення м. Дубровиця. Це складний комплекс гідротехнічних споруд водозабору, водопровідні та каналізаційні насосні станції і мережі,   які забезпечують повний цикл технологічного кругообігу води - безперебійне водопостачання мешканців та підприємств міста, відведення господарсько-побутових, виробничих стоків та їх очистку,піклуючись тим самим про здоров'я і благополуччя мешканців міста.

            Будівництво та введення в експлуатацію об’єктів, що стали основними в забезпеченні водою міста Дубровиця було здійснено в 1982-1983 роках Дубровицькою бавовнопрядильною фабрикою.

              Водопостачання міста здійснюється з трьох водозабірних майданчиків.

        Перший водозабірний майданчик розташований на південній околиці м. Дубровиця і включає свердловини №1, №2, №3, які забезпечують наповнення резервуара чистої води ємкістю 1000 куб. м.

            Вода сира (необроблена)  із свердловин  подається на майданчик водопідготовки де проходить обробку очищення та знезараження розчином гіпохлориду натрію. Насосна станція  ІІ-го підйому забезпечує надійну подачу води в систему водопровідних мереж, звідки вона  поступає споживачам. Якість води відповідає всім вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", як за хімічними, так і за бактеріологічними показниками.

           Другий і третій водозабірні майданчики розташовані в центральній частині м. Дубровиця і включають свердловини №4, №5, які є резервними і здійснюють подачу води прямо в мережу. Експлуатуються при планових чи аварійно-відновлювальних роботах на водозабірній насосній станції ІІ-го підйому.

               Загальна чисельність населення, яка отримує послуги з водопостачання — 3573 тис. осіб та 161 юридична особа.

               Загальна чисельність населення, яка отримує послуги з водовідведення – 1540 осіб.

 

          Система водовідведення об’єднує чотири каналізаційні насосні станції (КНС-1, КНС-2, КНС-3, КНС-4), які перекачують стоки з каналізаційних мереж  міста по двох колекторах діаметром 500 мм  на головну каналізаційну насосну станцію (ГКНС), яка перекачує стоки на Очисні споруди.

        На Очисних спорудах здійснюється механічна і повна біологічна очистка стоків міста з використанням первинних відстійників, аеротенків, вторинних відстійників.

           Міські очисні каналізаційні споруди є своєрідними «нирками» міста і допомагають тримати в нормі екологічне благополуччя всього регіону, щоб він міг жити як єдиний, здоровий організм.

            Обслуговує системи водопостачання та водовідведення кваліфікований персонал. Всього на підприємстві за штатним розписом працює 56 працівників. Серед них інженерно-технічний персонал та робітники різних професій: машиністи насосних установок, оператори очисних споруд, слюсарі аварійно-відбудовних робіт, водії, контролери, електрики, екскаваторники та працівники інших професій.

          З метою покращення надання послуг з водопостачання та водовідведення, скорочення витрат на виробництво питної води, очистку стічних вод, зниження втрат енергоресурсів на підприємстві проводиться робота направлена на модернізацію виробництва, впровадження новітніх технологій з водопідготовки та очистки стічних вод, заходів з енергозбереження, впровадженню автоматизованих систем керування технологічними процессами.          

           Колектив КП «Міськводоканал»   робить все необхідне,  щоб питна вода - найважливіша умова життя людини, безперебійно надходила в кожен дім, в кожну квартиру, щоб мешканці міста отримували цілодобово якісні послуги з водопостачання та водовідведення.

            Ми дуже сподіваємося на їх раціональний підхід і вміння цінувати багатства природи, цивілізації, поважати працю один одного.