У К Р А Ї Н А

ДУБРОВИЦЬКА МІСЬКА  РАДА САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 

П Р О Т О К О Л №1

засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дубровицької міської ради

 

від 07.04.2021                                                               м. Дубровиця

 

Головував:Микульський Б.М. – міський голова, голова комісії.

Присутні:члени комісії з ТЕБ та НС міської ради:

Яременко Ю.А, заступник голови комісії, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів;

Охмак Д.О., секретар комісії, головний спеціаліст юридичного відділу;

Смолянець О.М., начальник 14ДПРЧ 6 ДПРЗ Головного управління ДСНС в Рівненській області;

Сидоришин О.Й., заступник начальника відділення поліції №1 Сарненського районного відділу поліції ГУНП в Рівненський області;

Велика І.С., начальник фінансово-економічного відділу Дубровицької міської ради;

Секо Г.Г., начальник фінансового відділу Дубровицької міської ради;

Шеремета Л.В., начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавстваДубровицького управління ГУ Держспоживслужби в Рівненській області.

Порядок денний

  1. Провжиття додаткових протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території Дубровицької міської  ради.

     2.Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам       лісів,торфовищ і сільськогосподарських угідь на території Дубровицької міської ради.

 

 

       І.Провжиття додаткових протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території Дубровицької міської  ради.

 

  Дубровицьке відділення  повідомляє, що  епідситуація з коронавірусної хвороби ускладнюється. 

       За останній тиждень з 01.04.2021 по 07.04.2021 року   по Дубровицькій ОТГ     зареєстровано   75 випадків захворювання на коронавірусну хворобу проти 41 випадку за минулий тиждень з 25.03.2021 по 31.04.2021 року.  Захворюваність в розрізі населених пунктів громади  за останній тиждень:  м. Дубровиця- 29 випадків, с. Берестя- 12 випадків, В.Озера- 11 випадків, с. Орв”яниця- 5 випадків, сс. Велюнь та  Колки-  по 4 випадки, с Озерськ- 2 випадки, сс. Залужжя, Заслуччя, Бережки, Літвиця, Крупове, Лютинськ, Селець, Ясинець, Мочулище - по 1 випадку.

    За останній тиждень відмічається зростання захворюваності за двома  критеріями : кількість виявлених нових випадків COVID-19  протягом останніх семи днів  на території  Дубровицької територіальної  громади перевищує 70 і становить 76 випадків  та кількість виявлених нових випадків  COVID-19  протягом останніх семи днів перевищує кількість випадків за аналогічний період   на 50 та більше відсотків ( по Дубровицькій ОТГ перевищення становить 85,4%). 

 

Основними причинами зростання захворюваності є недотримання карантинних та обмежувальних протиепідемічних заходів керівниками закладів, підприємств, установ, організацій, а також населенням у місцях загального користування та масового перебування, умов самоізоляції хворими на COVID-19 та контактними з ними особами.

Із метою запобігання подальшому ускладненню епідемічної ситуації та поширення на території Дубровицької міської ради гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2, на виконання протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.03.2021 №15, за результатами рішення комісії з питань ТЕБ та НС Рівненської області від 27.03.2021, протокол № 12,керуючись  ч. б)   ст. 33,  п.2 ч. б)  ст. 38,  ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

комісія вирішила:

 

1. Продовжити на території міської ради «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2.

2.Виконавчому комітету міської ради терміново:

2.1. Установити додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи щодо протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Заборонити з 00:00 08 квітня 2021 року:

2.1.1. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів.

2.1.2. Приймання відвідувачів закладів культури й проведення культурних масових заходів.

2.1.3. Приймання відвідувачів у закладах розважальної діяльності.

2.2. Ужити невідкладних заходів щодо виконання та контролю за дотриманням на території Дубровицької міської радивимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» (зі змінами).

2.3. Забезпечити своєчасне та повне проведення профілактичних і протиепідемічних заходів.

2.4. Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням із залученням електронних та друкованих засобів масової інформації щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією.

3. Рекомендувати посадовим особам апарату міської ради, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності, щорозміщені на території Дубровицької міської ради:

3.1. Максимально перевести роботу персоналу на віддалений режим із застосуванням електронних комунікацій і технологій.

3.2. Запровадити обов’язковий щоденний температурний скринінг персоналу, уживати заходи щодо самоізоляції всіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.

3.3. Забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм у приміщеннях, режиму регулярного провітрювання та дезінфекції приміщень.

3.4. Запровадити режим профілактичного спостереження за особами з числа персоналу, які відвідували регіони інфекційного ризику.

4.Дубровицькому відділку поліції Сарненського відділу поліції ГУНПУ в Рівненській області:

4.1.Забезпечити посилений контроль за дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).

4.2 Забезпечити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у громадському транспорті.

4.3 Посилити контроль за особами, які перебувають на самоізоляції, з використанням електронного сервісу «Вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

4.4 Посилити заходи по недопущенню стихійної торгівлі та торгівлі в невстановлених місцях на території Дубровицької міської ради.

5. Начальнику відділу освіти, культури, туризму молоді та спорту Дубровицької міської ради Стасюк Н.І.,директорам закладів освіти:

у разі погіршення епідемічної ситуації проводити освітню діяльність (навчання дистанційно) із використанням технологій дистанційного навчання без рішення комісії з ТЕБ та НС міської  ради, а саме:

захворюваність здобувачів освіти на ГРВІ та ОРЗ у закладі  становить більше 20%;

на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим на випадком на COVID-19 перебуває більш як 50%здобувачів освіти та персоналу закладу.

6. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на начальника юридичного відділу Дубровицької міської ради Драган О.О.

 

ІІ. Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів,торфовищ і сільськогосподарських угідь на території Дубровицької міської ради.

Заслухавши інформацію начальника 14 державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Рівненській області про стан пожежної безпеки в екосистемах на території міської ради, ураховуючи вимоги Кодексу цивільного захисту України, керуючись ст.38 Закону України «Про місцеве самоврядування», комісія з питаньТЕБ та НС Дубровицької міської ради вирішила:

 

 

1. Із метою організації належного рівня пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на території міської ради затвердити заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період на території Дубровицької міської ради згідно з додатком.

2. Виконавцям  забезпечити виконання заходів.

3. Фінансово-економічному відділу міської ради спільно з комунальною службою міста забезпечити створення місцевого матеріального резерву відповідно до Програми створення місцевого матеріального резерву для запобігання й ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території  Дубровицької  міської ради на 2021 – 2025 роки в межах виділених коштів.

4. Контроль за виконанням цього рішення доручити заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Юрій ЯРЕМЕНКО).

 

 

Заходи

щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів,торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній періодна території

Дубровицької міської ради

1. Старостам населених пунктів міської ради, керівникам структурних підрозділів управлінь, служб, підприємств, землекористувачам, керівникам Дубровицького та Висоцького держлісгоспів здійснювати:

цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах та оперативне інформування підрозділів ДСНС про загоряння або пожежі в природних екосистемах з ужиттям можливих первинних заходів ліквідації;

проведення рейдів і патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, територій та об’єктів природно-заповідного фонду;

категоричну заборону розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально облаштованих місць і обладнаних територій зеленого відпочинку), а також випалювання стерні, сухої рослинності та сміття, особливо на торфовищах;

реалізацію заходів до ліквідації стихійних сміттєзвалищ побутових і виробничих відходів насамперед у лісових масивах, лісосмугах, сільгоспугіддях, на торфовищах і прилеглих до них територіях;

організацію на підлеглих територіях скошування трави та її прибирання на прилеглих ділянках підприємств, об’єктів господарювання, житлових будинків, біля цвинтарів та сміттєзвалищ;

роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання заходів пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок; доведення до населення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки, особливо за випалювання трави, стерні та сухостою.

2. Старостам населених пунктів міської ради:

контролювати готовність місцевих пожежних команд до реагування на пожежі та загоряння;

облаштувати захисні смуги навколо населених пунктів, розміщених безпосередньо біля лісових масивів, та підтримувати їх у належному стані (уцих  населених пунктах обладнати пристрої подавання звукових сигналів для оповіщення людей на випадок пожежі);

із метою ліквідації загорянь на початковій стадії в кожному населеному пункті на підлеглій території (с. Загребля, с. Велюнь, с. Озерськ, с. Острівці,с.Крупове, с. Заслуччя, с. Залужжя, с. В.Черемель, с. В.Озера, с. Шахи, с.Підлісне, с. Белаші, с. Літвиця, с. Кривиця, с. Вільне, с. Залішани, с. Трипутня, с. Грані) з числа місцевого населення організувати групи людей із первинними засобами пожежогасіння (відра, лопати, транспортні засоби із ємностями для підвозу води та плугами для утворення протипожежних розорювань ґрунту).

         Узв’зку із плановою перевіркою готовності лісових господарств та населених пунктів до пожежонебезпечного періоду, яку прводить обласна спеціалізована комісія, бути готовим до участі у роботі комісії у період з12 по 16 квітня 2021року.

 

3. Керівникам Дубровицького та Висоцького держлісгоспів:

створити та оновитив лісових масивах мінералізовані смуги, протипожежні розриви, пожежні водоймищай дороги протипожежного призначення, очистити лісові масиви від захаращень;

забезпечити введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон:  заїзд до них автотранспортних засобів, проведення лісозаготівельних та інших пожежонебезпечних робіт у лісових масивах.

4. Керівнику Дубровицької експлуатаційної дільниці Північного міжрайонного управління водного господарства:

забезпечити утримання рівня води в магістральних каналах меліоративної системи з метою здійснення заходів пожежогасіння в екосистемах, особливо на торфополях.

5. Начальнику відділення поліції №1 Сарненського районного відділу поліції ГУНП в Рівненській області:

надавати практичну допомогу державній лісовій охороні щодо забезпечення громадського порядку в місцях масового відпочинку населення й боротьби з лісовими пожежами;

у межах повноважень здійснити заходи щодо виявлення осіб,винних у виникненні лісових пожеж, пожеж в екосистемах,  під час випалювання стерні, сухостою, та притягнення їх до відповідальності.

6. ДПРЧ-14 ДПРЗ-6 ГУ ДСНС України в Рівненській області:

забезпечити контроль за дотриманням лісокористувачами, агропідприємствами, фермерами та населенням вимог пожежної безпеки.

 

 

Міський голова,

голова комісії                                              Богдан МИКУЛЬСЬКИЙ

 

Секретар комісії                                               Дмитро ОХМАК