Право на доступ до інформації є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване статтею 34 Конституції України, а саме, право кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань; право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.

З метою інформування та консультування громадян з питань реалізації права на доступ до інформації  та порядку здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації 02.11.2021 року в приміщенні Сарненського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було проведено правопросвітницький захід на тему: «Реалізація права на доступ до публічної інформації та права на звернення громадян».

Під час заходу головний юрист відділу «Дубровицьке бюро правової допомоги» Сарненського МЦ з надання БВПД Лідія Литвин проінформувала підопічних Сарненського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області про порядок реалізації права на доступ до інформації відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації», основні принципи інформаційних відносин, розмежування звернення громадян та запиту на інформацію, особливості та відмінності строків при розгляді звернень громадян та запитів на інформацію, а також випадки відмови у наданні інформації на звернення громадян та запит на інформацію.

 Також на базі Сарненського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було створено консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, під час роботи якого головним юристом відділу “Дубровицьке бюро правової допомоги” Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лідією Литвин було надано правові консультації особам, які перебувають на обліку в Дубровицькому районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області в різних галузях права.

Наприкінці заходу учасники дізналися про послуги, які можна отримати у Дубровицькому бюро правової допомоги, відмінність первинної від вторинної правової допомоги, категорії осіб, які мають право на отримання вторинної безоплатної правової допомоги.

Учасники отримали роздаткові інформаційно-консультаційні буклети безоплатної правової допомоги.

 

Довідково: Дубровицьке  бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дубровиця, вул. Воробинська, 4 (3 поверх).  Тел. (036) 58 20 006,  (097) 5205185.