10 грудня відзначається Всеукраїнський день безоплатної       правової допомоги, приурочений до Міжнародного дня прав людини в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Забезпечення права особи на правову допомогу покладається на Україну через ратифіковані міжнародно-правові договори.

Згідно із частиною першою статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

       Конституційне право кожного на правову допомогу за своєю суттю є однією з юридичних (правових) гарантій реалізації, захисту та охорони інших прав і свобод людини і громадянина.

На сьогодні питання надання безоплатної правової допомоги врегульовано Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який набрав чинності 09 липня 2011 року.

Так, Законом передбачено наданняпервинної та вторинної безоплатної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомогавключає такі види правових послуг: надання правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками для сільського населення - власників земельних ділянок; надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Отримати безоплатну первинну правову допомогу мають право усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, в тому числі іноземці, особи без громадянства, біженці ч особи, які потребують додаткового захисту.

Безоплатна вторинна правова допомогавключає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Отримати безоплатну вторинну правову допомогу мають право особи, визначені у статті 14 ЗаконуУкраїни «Про безоплатну правову допомогу».

Найближчою точкою отримання безоплатної правової допомоги в м. Дубровиця є відділ «Дубровицьке бюро правової допомоги» Сарненського місцевого центру з надання БВПД. 

Фахівці Дубровицького бюро правової допомоги спільно із однодумцями-партнерами БПД -  Сарненським районним сектором № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області впродовж тривалого часу стоять на захисті прав осіб, які перебувають там на обліку.

Щомісяця в приміщенні Сарненського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області проводяться відповідні заходи, на яких відбувається інформування суб’єктів пробації стосовно їх прав, в тому числі на отримання безоплатної правової допомоги, з’ясовуються правові проблеми, які найчастіше виникають, та які доводиться вирішувати таким особам.

З нагоди відзначення 10 грудня Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги, приуроченого до Міжнародного дня прав людини в приміщенні Сарненського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області 07.12.2021 року було проведено правопросвітницький захід на тему: «Безоплатна правова допомога в Україні».

Також на базі Сарненського районного сектору № 1 філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було створено консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, під час роботи якого головним юристом відділу “Дубровицьке бюро правової допомоги” Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лідією Литвин було надано правові консультації особам, які перебувають на обліку в Дубровицькому районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області в різних галузях права.

Наприкінці заходу учасники дізналися про послуги, які можна отримати у Дубровицькому бюро правової допомоги та отримали роздаткові інформаційно-консультаційні буклети безоплатної правової допомоги.

 

Довідково:Дубровицьке  бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м.Дубровиця, вул. Воробинська, 4 (3 поверх).  Тел. (036) 58 20 006,  (097) 5205185.

Отримати безоплатну правову допомогу можна також зателефонувавши на Єдиний телефонний номер системи БПД: 0 800-213-103 (дзвінки в межах України безкоштовні); у месенджері Фейсбук-сторінки системи БПД; за допомогою чат-боту «Безоплатна правова допомога» у Телеграм.