Президенту України
Януковичу В.Ф.
Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.
ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Дубровицької міської ради, вважаємо, що проект Закону України «Про засади державної мовної політики» № 9073 від 26.08.2011 р., поданий народними депутатами Ківаловим С.В., Колесніченком В.В., є сепаратистським і закріплює штучний поділ України на російськомовну та україномовну частини.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин, який надсилав вищому керівництву держави свої оцінки стосовно мовної ситуації в Україні, наголошував, що політизація мовних питань та етнолінгвістичний поділ у суспільстві викликають занепокоєння. Домінуючим духом Європейської Хартії регіональних мов є охорона культурної спадщини, захист та розвиток регіональних мов та мов меншин, а також забезпечення можливості носіям регіональних мов та мов меншин використання своєї мови як у приватному, так і громадському житті.

Хартія приймалася для збереження мов народів, що не мають своєї держави. Російської мови вона не стосується, та й в Україні їй нічого не загрожує.

В пункті 2 статті 5 та пункті 3 статті 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин, укладеної в Страсбурзі 1 лютого 1995 року, що набрала чинності для України з 01.05.1998 р., ведеться мова про недопустимість захисту та просування регіональних мов та мов меншин за рахунок державної.

Висловлюємо своє глибоке занепокоєння з приводу можливості прийняття даного проекту як Закону, що негативно вплине на становище та використання державної мови та підірве важливу роль державної мови як інструмента соціальної інтеграції, а також посилить існуючі поділи у суспільстві за мовною ознакою.

Автори Закону, використовуючи інформацію про дані перепису населення, заявляють, що російська мова набуде статусу регіональної в 13 з 27 адміністративно-територіальних одиниць України, цим самим намагаються розколоти державу навпіл. Через надання російській мові як регіональній практично таких же прав, як і державній українській, штучно буде законсервовано ситуацію в зросійщених східних та південних регіонах України.

Зважаючи на те, що українська мова має непорушний статус єдиної державної у відповідності з Конституцією, і цей статус не підлягає будь-якому перегляду, звертаємось до Вас з проханням унеможливити будь-які утиски державної української мови та не допустити розгляду і прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» №9073 від 26.08.2011 р. З повагою, міський голова А.Кузьмич

Голосування депутатів Дубровицької міської по зверненню до Президента України, Голови Верховної ради України щодо недопущення прийняття проекту Закону України «Про засади державної мовної політики»
АНДРУСЕНКО Віталій Сергійович - «за»
БОНДАРЧУК Віктор Васильович - відсутній
БУКАЙЛО Юрій Валерійович - відсутній
ВЛАСЮК Вікторія Володимирівна - «за»
ВЕЛЕНЕЦЬ В’ячеслав Володимирович - «за»
ГОДУНКО Валентина Степанівна - «за»
ГЛАДКА Лілія Михайлівна - «за»
ДЕМ’ЯНЕЦЬ Ірина Олександрівна - «за»
ДАНЬКО Петро Олександрович - «за»
ДЕРКАЧ Сергій Федорович - «за»
ДЕМЕНКО Олександр Леонідович - відсутній
КУХАРЕЦЬ Наталія Сергіївна - «за»
КОВТАШ Данило Данилович - відсутній
КОТЯШ Ялина Олександрівна - відсутній
КРАГЛЕВИЧ Оксана Вікторівна - відсутній
КОНДРАТЮК Оксана Василівна - «за»
КОНОНЧУК Василь Володимирович - відсутній
КРАГЛЕВИЧ Віктор Васильович - відсутній
ЛАВОР Олександр Володимирович - відсутній
ЛИСИЦЯ Ольга Миколаївна - «за»