Правда, давалося його прийняття міським депутатам дуже важко, як і вирішення інших питань порядку денного, що виносилися на розгляд позачергової (40-ої) сесії.

Перш за все, депутати, після звучання Державного гімну, вшанували пам'ять загиблих захисників України та мирних жителів, які стали жертвами російського агресора, хвилиною мовчання. Зауважу, що сесія проходила у дуже напруженій обстановці, а деякі депутати постійно висловлювали своє невдоволення з тих чи інших міркувань. Зокрема, це стосувалося затвердження відсоткових ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості (котрі згодом затвердили зі змінами та доповненнями), встановлення місцевих податків та зборів.

Присутні на сесії депутати довго дискутували. І, дійсно, мали на це причини. Адже з одного боку цей збір – наповнення бюджету, а це у свою чергу можливість будівництва та відновлення міських доріг, тротуарів, встановлення необхідних дорожніх знаків тощо. Але з іншого боку – фінансовий стан багатьох сімей і без того зараз складний і це також необхідно враховувати. Тож, зрештою, базу оподаткування житлової нерухомості було зменшено: для квартир – на 80 квадратних метрів; для житлових будинків – на 160 квадратних метрів. Таким чином, власники житлових площ нижче відповідних обмежень податок на нерухомість не сплачуватимуть. Депутати суттєво знизили й відсоткові ставки на інше нерухоме майно.  

Міські обранці також заслухали звіт про виконання міського бюджету за 2014 рік та про міський бюджет 2015 року. І, як завжди, було не уникнути реплік з приводу заробітної плати апарату міської ради та міського голови зокрема. На що останні зауважили, що декларації про їхні доходи розміщені на сайті міської ради і кожен з ними може ознайомитися. Після нетривалих «дебатів» проект міського бюджету на 2015 рік все ж таки ухвалили. Загалом наповнення бюджету відбудеться завдяки податкам та зборам і власні доходи складуть 2,8 млн.грн.

Ще депутати затвердили ставки земельного податку на території міста, встановили пільгу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, релігійним організаціям на території міської ради, а також затвердили ряд міських програм. Серед них: Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2015 рік, Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства, Програма підтримки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, Програми розвитку фізичної культури та спорту, соціального захисту, по охороні громадського порядку на 2015 рік тощо.

Загалом на сесії, що цього разу тривала понад три години, було розглянуто понад 20 питань порядку денного, щодо яких прийнято відповідні рішення. Сесія могла б тривати і менше, конструктивніше якби депутати працювали у депутатських комісіях. Деякі депутати взагалі не ходять на сесії, порушуючи тим самим п.4 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», що депутат зобов’язаний брати участь у роботі сесії ради, засіданнях постійних та інших комісій міської ради.

Подаємо список відсутніх депутатів на 40 сесії Дубровицької міської ради:БУКАЙЛО Юрій Валерійович,ВЕЛЕНЕЦЬВ’ячеслав Володимирович, ДЕРКАЧ Сергій Федорович,ДЕМЕНКО Олександр Леонідович, КУХАРЕЦЬ Наталія Сергіївна, КОВТАШ Данило Данилович,КРАГЛЕВИЧ Оксана Вікторівна,КОНДРАТЮКОксана Василівна,ЛАВОР Олександр Володимирович, ЦИБУЛЬСЬКИЙ  Анатолій Максимович, ШУБИЧ Олег Петрович.