Історія народу гармонійно пов'язана із пам'яттю, яка долає безупинний час, долає забуття. Однією з трагічних сторінок пам’яті стала правда про голодомори.

          У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1922рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. Однак Голодомор 1932-33 рр. був найжахливішим і найжорстокішим. В ці роки намагалися знищити тіло і душу нашого багатостраждального народу, поставити його страхом на коліна, стерти його генетичну пам’ять. Сьогодні голодомор не історична давнина, а глибока духовна рана кожного, яка нестерпним болем пронизує пам’ять його очевидців і сучасне покоління.

          Перед нами постає завдання надзвичайної моральної та політичної ваги – гідно вшанувати пам’ять тих, кому пережити наймасовіший голодомор не судилося. Виконавий комітет міської ради закликає усіх 28 листопада о 16:00 годині запалити свічку пам'яті на своєму вікні.

           Пом’янімо у цей день, з непростимим запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої складної історії. Перед світлою памяттю мільйонів жертв, чий стогін і досі відлунює українська земля, розповідаймо усім поколінням цю гірку правдузаради усіх тих, хто відійшов у Вічність. 

            Пом’янімо і знайдімо в собі силу пройти за ними їхньою хресною дорогою заради недопущення тоталітаризму. Народна память, як і сам народ, незнищена.

Міський голова                                                            Б.Микульський