Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015             № 1055 на Рівненщині, як і загалом по Україні, проводиться оптимізація                десяти управлінь Пенсійного фонду України в районах та містах  області  в п’ять об’єднаних управлінь, а саме:

Рівненське об’єднане управління Пенсійного фонду України, утвориться на базі управлінь Фонду в м.Рівне та Рівненському районі, Володимирецьке  об’єднане управління Пенсійного фонду України - на базі управлінь Фонду в м.Кузнецовську та Володимирецькому районі, Зарічненське  об’єднане управління Пенсійного фонду України - на базі управлінь Фонду в Зарічненському та Дубровицькому районах, Корецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України - на базі управлінь Фонду в Корецькому та Гощанському районах, Млинівське  об’єднане управління Пенсійного фонду України - на базі управлінь Фонду в Млинівському та Демидівському районах. Процес оптимізації торкнувся тільки найменших за чисельністю пенсіонерів управлінь, у всіх інших районах Рівненщини управління Фонду в області працюватимуть як і раніше.

При утворенні об’єднаних управлінь Фонду головне управління Пенсійного фонду України в області, перш за все, керувалося адміністративною структурою області, необхідністю співпраці із соціальними партнерами, такими як Центри поштового зв’язку, та кадровим потенціалом.

Об’єднання двох окремих управлінь в одну юридичну особу не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг, тому що зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи. Крім того, така оптимізація структури головного управління Фонду в області дає змогу суттєво скоротити кошти на утримання, адже, в першу чергу, скорочуватиметься адміністративний апарат, а працівники, котрі проводять прийом громадян, призначення та перерахунок пенсій, будуть і надалі працювати на своїх місцях у тих самих приміщеннях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об’єднання, за тими ж самими номерами телефонів та «гарячих» телефонних ліній.

Таким чином, інтереси жителів Рівненщини дані перетворення жодним чином не зачеплять і пенсіонерам ні в якому разі не доведеться їхати за десятки кілометрів для вирішення своїх питань, адже на базі реорганізованих управлінь будуть створені відділення,так звані, фронт-офіси,які обслуговуватимуть громадян на місцях. Навпаки, пенсійники стануть ще ближчими, тому що вони можуть працювати і в центрах територіальних громад, якщо в громади буде  таке бажання.

Така реструктуризація -  це ще один важливий крок на шляху створення якісно нової системи пенсійного забезпечення, головною її метою і критерієм оцінки є схвальні відгуки громадян щодо якості наданих послуг. А робота пенсійників Рівненщини щодо захисту конституційних прав громадян триватиме постійно. І це наш синівський обов’язок, адже всім’ї майже кожного з нас є рідні люди, котрі чесно і важко працювали все життя. Всі вони цілком справедливо хочуть одержувати гідну пенсію і не хвилюватися, чи вистачить їм у наступному місяці грошей на необхідне. Добробут та комфорт наших батьків – наш головний пріоритет.

 

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області                                                         Василь ПЕТНЯК