Кажуть, людина виконала свою життєву місію, коли посадила дерево. Однак чи достатньо цього? Одне дерево на одну людину – це не те співвідношення, яке захистить кожного з нас у нинішньому технократичному світі.

У цій темі існують дві абсолютно протилежні точки зору. Вони регулярно виникають у зверненнях мешканців до влади. Перша група активно бореться за життя кожного дерева і протестує проти зрізання бодай найменшого кущика. Друга бореться із заростями і бомбардує всі можливі та неможливі інстанції вимогами знести дерева, які затуляють світло, звужують життєвий простір, створюють аварійні ситуації чи просто не подобаються. Свої резони мають ті й інші, проте чи означає це, що кожна така вимога обгрунтована і треба бігом бігти виконувати ультиматуми, що суперечать один одному?

Варто знати, що в цій сфері існують свої закони, правила і норми, яких потрібно дотримуватися. Саме їх недотримання і призводить до незручностей, що викликають нарікання.

Зелені насадження – один із головних показників благоустрою міст. Коли Дубровицю називають зеленим містом, то це слід сприймати не як комплімент, а як високу оцінку благоустрою і комфорту життя в нашому місті.

Нам потрібно знати принаймні три важливі речі про функції, які відіграють зелені насадження.

Перше. Зелені насадження створюють оптимальні умови існування людини в місцях проживання і праці, забезпечують раціональний відпочинок і відновлення сил, сприятливо впливають на її організм, фізичне і психічне здоров’я. Зелені насадження сприяють інтенсивнішому відновленню сил, прискорюють відновлення функцій органа зору, сприяють діяльності центральної нервової системи тощо.

Друге. Зелені насадження формують архітектурне обличчя міст. Зелені території міста в поєднанні з природними компонентами ландшафту і штучними інженерними спорудами та житловими будинками створюють те, що називають лицем міста, що надає місту мальовничості, а в людини викликає почуття естетичної насолоди.

Третє. Зелена зона міста як єдина система міських і приміських зелених насаджень створює на території міста сприятливі мікрокліматичні умови. Зелені насадження пропускають частину сонячної радіації, частину поглинають, а частину відбивають. Зменшення інтенсивності інсоляції залежить від характеру зелених насаджень. Дослідження в цій сфері показали, що п'ятиметрова смуга озеленення між тротуарами і бруківкою здатна знизити теплове опромінення пішоходів більше ніж у 2,5 разу. Під прикриттям зелених насаджень сонячна радіація становить від 1 до 39,8% радіації, що фіксується на відкритій території. А температура повітря в зеленому масиві приблизно на 3 °С нижча, ніж на відкритих місцях. Відносна вологість повітря в озеленених кварталах у гарячі дні на 7–40% вища, ніж у неозеленених. Збільшення вологості пояснюється здатністю зелених насаджень випаровувати воду. Поверхня, вкрита рослинністю, випаровує в десятки разів більше вологи, ніж та, що без зелені.

Охолоджуючи повітря, зелені насадження сприяють його опусканню і витісненню нижнього теплого шару, що значно поліпшує провітрювання простору між забудовами. Важлива також і вітрозахисна здатність зелених насаджень.

Тобто з якого боку не подивись, все, що росте в місті зеленого, – наш друг, і жити без зелені неможливо. Знаючи про важливість цього фактора для життя міського мешканця, нині у Дубровиці проводиться посадка дерев по місту.

Станом на сьогодні у міському сквері  висаджено 150 садженців, а саме: кущі червоної калини, самшиту та бузку, які дуже гарно цвітуть. Крім того у сквері висаджено дерева туї шароподібної. На місце зламаної ялини на Майдані Злагоди посаджено нову.  

Кажуть, що ламати – не будувати. Ламати легше. Тим часом щодо зелених насаджень це правило не підходить. Бо посадити дерево – значно легше, ніж його знести. Виростаючи до гігантських розмірів, дерева при їх знесенні становлять загрозу для навколишніх споруд, дротових мереж та іншої міської інфраструктури. Саме тому зрізання окремих таких екземплярів перетворюється на цілу епопею і є немалим головним болем для комунальної служби. Тому виникають труднощі через сухостої, деякі дерева треба знести навіть тоді, коли проти цього ополчилися ряд мешканців.

Звертаємося до жителів нашого міста з проханням бути господарями свого міста, не ламати зелених насаджень та з повагою ставитись до роботи комунальної служби.