Соціальний захист людей похилого віку та ветеранів в Україні

 

З нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в Україні 05 жовтня 2021 року в приміщенні Дубровицького районного сектору філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було проведено правопросвітницький захід на тему: «Соціальний захист людей похилого віку та ветеранів в Україні».

У заході взяли участь: начальник Дубровицького районного сектору філії державної установи «Центр пробації» майор внутрішньої служби Віталій Твердун, заступник начальника Управління соціального захисту населення Сарненської РДА Світлана Крижик та головний юрист відділу «Дубровицьке бюро правової допомоги» Лідія Литвин.

Під час заходу фахівець відділу «Дубровицьке бюро правової допомоги» Лідія Литвин проінформувала підопічних Дубровицького районного сектору філії державної установи «Центр пробації» у Рівненській області про соціально-економічні та особисті права і свободи людей похилого віку, закріплені Конституцією України, Законами України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», іншими законодавчими актами, які регулюють відносини у цій сфері; категорії громадян, які належать до ветеранів праці, та основні засади державної політки щодо ветеранів праці та інших громадян похилого віку, визначені в Законі України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»; перелік соціальних послуг для людей похилого віку, які надає Центр надання соціальних послуг Дубровицької міської ради.

Заступник начальника Управління соціального захисту населення Сарненської РДА Світлана Крижик вказала на основні види соціальних допомог для громадян похилого віку, які можна оформити в Дубровицькому відділі Управління соціального захисту населення Сарненської РДА, а саме – порядок виплати державної соціальної допомоги одиноким особам, які досягли 80-річного віку, а також подання та оформлення документів, призначення та виплату компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Окрім того, начальник Дубровицького районного сектору філії державної установи «Центр пробації» майор внутрішньої служби Віталій Твердун наголосив на важливості проведення такого роду інформування, адже соціальний захист населення є одним із важливих напрямків державної політки. Крім того, кожному гарантується право знати свої права і обов’язки, а юридична необізнаність свідомо позбавляє можливості користування передбаченими законом пільгами.

Також на базі Дубровицького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області було створено консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, під час роботи якого головним юристом відділу “Дубровицьке бюро правової допомоги” Сарненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лідією Литвин було надано правові консультації особам, які перебувають на обліку в Дубровицькому районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області в різних галузях права.

Наприкінці заходу учасники дізналися про послуги, які можна отримати у Дубровицькому бюро правової допомоги, відмінність первинної від вторинної правової допомоги, категорії осіб, які мають право на отримання вторинної безоплатної правової допомоги.

Учасники отримали роздаткові інформаційно-консультаційні буклети безоплатної правової допомоги.

 

Довідково: Дубровицьке  бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дубровиця, вул. Воробинська, 4 (3 поверх).  Тел. (036) 58 20 006,  (097) 5205185.