Рада оборони області дозволила відвідувати ліс для збору дикоросів на території області. Однак, діють обмеження щодо збору ягід на певних територіях. Зокрема, заборонено збирати ягоди у північних частинах шести територіальних громад: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.

         На території Дубровицької громади збір дозволено, однак враховуючи воєнний стан, оперативним угрупуванням військ «Захід» можуть бути встановлені обмеження щодо окремих зон для відвідування лісу, а тому просимо звертати увагу на відповідні вказівники, що встановлені на лісових дорогах. При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу.

         Особи, винні у порушенні вимог або невиконанні заходів правового режиму воєнного стану, притягаються до відповідальності (адміністративної або кримінальної).

         Окремо звертаємось до представників підприємницької діяльності, які здійснюють заготівлю дикоросів. Нагадуємо на необхідності додержання законодавства України, яке регулює порядок та умови спеціального використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів. Зокрема, необхідно узгодити з Дубровицькою міською радою розміщення пунктів прийому. Підставою для заготівля ягід (грибів, тощо) є лісовий квиток - єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право лісогосподарським підприємствам, а також представникам бізнесу проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України. За порушення цієї вимоги заготівельників-порушників чекає адміністративна або навіть кримінальна відповідальність. Розмір шкоди, що може бути заподіяна за порушення правил заготівлі лікарських рослин, дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід , згідно затверджених такс, складає від 30 до 7595 грн. за 1 кг.(зокрема за 1 кг. ягід – 378 грн.). Крім того, у порушників у період воєнного стану можуть вилучатись транспортні засоби на потреби ЗСУ.

Також наголошуємо на необхідності ведення обліку заготовленої продукції, оформлення трудових відносин із найманими працівниками та своєчасної сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету під час  виплати (в той самий день) оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом ).

Просимо прийняти до уваги вимоги щодо пересування під час комендантської години, а тому за необхідності, потрібно звернутись до Рівненської обласної військової адміністрації для отримання відповідного дозволу для перевезення заготовленої сировини під час її дії.