осббЧи обов’язково мешканцям Рівненщини створювати ОСББ?

До липня цього року мешканці багатоквартирних будинків повинні зареєструвати ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), інакше міська влада примусово призначить управителя

Зауважимо: в українців та, зокрема, мешканців багатоквартирних будинків Рівненщини, залишилося всього кілька місяців, аби об’єднатися та зареєструвати юридичну особу – ОСББ. Адже з 1 липня цього року усіма витратами з утримання багатоквартирних будинків повинні займатися їх мешканці, а не управління житлово-комунального господарства.

Такі зміни запровадженні відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Голова Ради голів ОСББ Рівного та області Ігор Мічуда закликає не чекати 1 липня, а вже створити та якісно налагодити роботу об’єднання співвласників багатоквартирних будинків:

- Громада об’єднується, обирає голову ОСББ, обирають правління, яке йому допомагає. В основному – це йде з кожного під’їзду по одній людині. І також серед свої членів ми рекомендуємо обирати ревізійну комісію, бажано, щоб це були люди з бухгалтерською освітою з цього будинку, щоб вони бачили, куди та як їхні гроші їхні ж керівники розподіляють.

У чому сам сенс? Що кожен будинок відповідає за себе. У нас звикли, що всі відповідають гуртом, тут – ні. Мої гроші йдуть у мій будинок і, будь ласка, робіть саме у моєму будинку поліпшення.

Додамо: у випадку, якщо до 1 липня 2016 року у багатоквартирному будинку не створиться ОСББ, міська влада проведе конкурс і примусово призначить управителя, який матиме значно менше повноважень, аніж голова ОСББ.